Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz...
Kariyer Ofisi

Mezunların İstihdamının İzlenmesi ve Kariyer Ofisi

2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Döneminden itibaren faaliyetlerine başlamış olan Mezunların İstihdamını İzleme ve Kariyer Ofisinin amacı, Yüksekokul mezunlarının işe yerleşme oranlarının belirlenmesi ve konuyla ilgili veri tabanının oluşturulması, mezun adayı öğrencileri kariyer gelişimleri konusunda bilgilendirmektir.

Mezunlarımız Europass Özgeçmiş (CV) Belgeleri için tıklayınız.

Mezunlarımız Kariyer Sayfası için tıklayınız.

Öğrencilerimiz Kariyer Sayfası için tıklayınız.

Örnek CV için tıklayınız.

İşveren Talep Formu için tıklayınız.

Mezunlarımız için tıklayınız.

Bilim ve Sanat Alanında Tanınmış Mezunlarımız için tıklayınız.

İletişim Bilgileri için tıklayınız.

Görev Tanımı:

 Mezun öğrencilere, bilgi formlarındaki iletişim bilgilerinden ulaşılması,

Yüksekokul mezunlarının izlenmesi, mezunların iş hayatındaki gelişmelerinin takip edilmesi, kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlarda işe yerleşme oranlarının belirlenmesi ve konuyla ilgili veri tabanı oluşturulması

Ofisin faaliyetlerinden yararlanmak isteyen mezun adaylarıyla ilgili bilgi formlarıyla ilgili esasların belirlenmesi Yüksekokula istihdam talebi gelen kurum/işletmelerle ilgili kayıtların tutulması,

Mezuniyet öncesi öğrenciler için çalışabilecekleri sektörler hakkında, kişisel gelişim konularında bilgi edinebilecekleri kariyer günü/günleri, seminerler gibi etkinlikler düzenlenmesi Yüksekokulumuza gelen eleman (istihdam) taleplerinden öğrencilerin haberdar edilmesi, ancak iş teklifinin değerlendirilmesi aşamalarının hepsinden öğrencilerin sorumlu olmasıdır.

Yapılacak kültürel etkinliklerin belirlenmesi 15 günde bir yapılacak faaliyetlere katılacak alanında uzman kişilerin belirlenmesi, programın ve gerekli duyuruların yapılıp transferinin sağlanması, .. vb.

Yüksekokulumuz öğrencilerinin öğrenci topluluklarına katılımının sağlanması, Yüksekokullararası kültürel ilişkilerin ve işbirliğinin sağlanması.

//www.kariyer.net

//www.yenibiris.com